Aurskog-Høland Open gjennomført under krevende forhold
Forfatter: Morten Lognsli
15. juni 2026
Den tredje utgaven av Aurskog-Høland Open (AHO) er gjennomført. Til tross for krevende værforhold med torden, lyn og perioder med kraftig regn, stilte 26 spillere til start.
Arrangementet startet med kiosksalg, discsalg og god stemning før første runde. Den innledende runden på 18 hull ble gjennomført på rundt to timer. Underveis nærmet det seg uvær, og etter en vurdering besluttet arrangøren å gjennomføre også runde to, finalerunden.
Spillerne ble satt opp i puljer basert på resultatene fra første runde. Kort tid etter start brøt uværet løs med torden, kraftig vind og betydelig nedbør. Etter om lag én time hadde alle fullført runden og kommet seg i ly.
Resultater
JR18 (1 deltaker)
- plass: Sander Finden
FA4 (2 deltakere)
- plass: Ann Kristin Sletnes
- plass: Trine Slupstad
MA4 (13 deltakere)
- plass: Nils Håkon F. Grøndal (omspill)
- plass: Christoffer Babb (omspill)
- plass: Dan Finstad
FPO (1 deltaker)
- plass: Unn-Renate Ziener-Husvik
MPO (9 deltakere)
- plass: Sindre Sletnes Lognsli
- plass: Thor Emil Dahl
- plass: Torgeir Berg (omspill)
Høland Idretts- og Ungdomslag og HIUL Discgolf takker alle deltakere for oppmøtet, og håper alle hadde en god opplevelse til tross for værforholdene.
Det arrangeres ukentlige discgolfaktiviteter gjennom hele året, både på Løken og Momoen. Disse tilbudene er åpne for alle. Banen på Bjørkelangen er også nylig oppgradert og anbefales for både nye og erfarne spillere.
Vi ønsker velkommen tilbake til Aurskog-Høland Open neste år.